The Heart Part 4′ isimli parçası ile 7 Nisan tarihini işaret eden Kendrick Lamar önümüzdeki hafta yeni albümünü yayınlayacak. Albüm adını taşıyacak olan yeni albümde 14 parça olduğuna da dikkat çekilirken, album şimdiden I-Tunes listelerinde yerini aldı.Son olarak videoklibini yayınladığı ‘H.U.M.B.L.E.’ isimli parça ile albümde 8. şarkı olarak yer alıyor.

Kendrick Lamar

Kendrick Lamar Duckworth (d. 17 Haziran 1987), Amerikalı hip hop sanatçısı. Compton, Kaliforniya kökenli olan Lamar Top Dawg, Aftermath ve Interscope şirketlerinin bir sanatçısıdır. Batı Yakası rapçileri Jay Rock, Schoolboy Q ve Ab-Soul ile birlikte Black Hippy grubunun bir üyesidir.

Dördüncü mixtape’i Overly Dedicated‘in (2010) yayınlanması sonrası Dr. Dre‘nin de desteğiyle dikkatleri üzerine çekti. 2011’de Section.80 adını taşıyan bağımsız albümünü yalnızca iTunes üzerinden yayınladı. Albüm, o yılın en çok indirilen hip hop albümlerinden biri oldu. Büyük bir şirketten çıkaracağı ilk albümü öncesinde geniş bir hayran kitlesi yarattı ve çok sayıda popüler sanatçıyla ortak çalışmalar yaptı.

Lamar’ın büyük bir şirketten çıkardığı ilk stüdyo albümü good kid, m.A.A.d city, 22 Ekim 2012’de raflarda yerini aldı. Albümden çıkan single’lar “Swimming Pools (Drank)”, “Bitch, Don’t Kill My Vibe” ve “Poetic Justice” listelerde ilk 40’a girmeyi başardı. Albüm Amerika Birleşik Devletleri Billboard 200 listesine ikinci sıradan giriş yaptı ve bir milyonluk satış elde ederek platin plak kazandı. Sanatçı, ikinci stüdyo albümünün ilk single’ı “i” ile 8 Şubat 2015’te iki dalda Grammy kazandı.