İngiliz şarkıcı Rita Ora, Londra’daki 1.3 milyon sterlin değerindeki evine panik odası yaptırdı.

İki yıl önce yaşadığı hırsızlık olayının etkisini üzerinden atamayan 26 yaşındaki yıldız, panik odası için 20 bin sterlin harcadı.

HAREKETLİ ÇELİK DUVAR
Ora’nın yatak odasının dışına kurulan panik odasında; güvenlik kameraları, alarm sistemi, telefon hattı ve hareket sensörlü ışık sistemi bulunuyor. Güvenlik uzmanlarından oluşan bir ekibin kurduğu panik odasında; bir tuşla tavandan aşağıya çelik bir duvar iniyor. Genç şarkıcı, 2015 yılında uyuduğu sırada evine hırsız girmesiyle büyük bir dehşet yaşamıştı. Hırsızı fark edince kendisini odasına kilitleyen Ora’nın, olay anında polis merkeziyle yaptığı korku dolu telefon konuşması da medyada yer almıştı. Ora’nın evine giren Charaf Elmoudden isimli hırsız, geçtiğimiz Haziran’da beş yıl hapse mahkum edilmişti.

 

Rita Ora

Rita Sahatçiu Ora (d. Rita Sahatçiu, 26 Kasım 1990, Piriştina, Kosova), İngiliz şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu. 2012’de yayınlanan ilk albümü Ora, Birleşik Krallık’ta bir numaradan listelere giriş yaptı. Albümde Birleşik Krallık’ta liste birincisi olan “R.I.P.” ve “How We Do (Party)” teklileri bulunmaktadır. DJ Fresh‘in “Hot Right Now“undaki düetiyle zirveye ulaştıktan sonra, Ora art arda üç teklisi ile zirveye ulaşarak 2012 yılında Birleşik Krallık Tekliler Listesi’nde bir numara olan en fazla tekliye sahip sanatçı oldu.  2013 töreninde üç Brit Ödülü’ne aday gösterildi. İkinci albümünün ilk teklisi “I Will Never Let You Down”, 2014 listelerine zirveden giriş yaparak Ora’nın Birleşik Krallık’taki dördüncü bir numarası oldu. Ayrıca 2014’te, Iggy Azalea‘nın teklisi “Black Widow”da düet yaptı ve ABD’de üçüncü sıraya ulaştı. 2015’te, Ora The Voice UK‘un dördüncü sezonunda jüri koltuğunda yer aldı.

Müzik kariyeri

Ora Londra civarındaki açık mikrofon oturumlarında ve bazen de babasının pub’ında sahne almaya başladı. 2007’de, Ora Craig David’in “Awkward” adlı parçasında göründüğünde ilk müzik yayınına sahip oldu and then again in 2008 on “Where’s Your Love”, featuring Tinchy Stryder, for which she also appeared in the music video.  James Morrison’un albümü Songs for You, Truths for Me‘nin iki şakısında bek vokal olarak düet yaptı.

2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Birleşik Krallık adına yarışmak için BBC One’da yayınlanan Eurovision: Your Country Needs You‘nun seçmelerine katıldı, fakat daha sonra kendisini hazır hissetmeyerek yarışmadan çekildi. Menajeri Sarah Stennett (aynı zamanda Ellie Goulding, Jessie J ve Conor Maynard ile birlikte çalışan), daha sonra HitQuarters‘e Ora’nın, başarıyı yakalamak için tek şansınun bu olduğunu hissettiğini bu yüzden yarışmaya girdiğini anlattı. Her withdrawal followed her first meeting with her manager when she was reassured that she had genuine potential to make it as a solo artist and that performing in Eurovision would hinder rather than help her chances. Stennett, ABD’li plak şirketi Rc Nation’dan Jay Brown ile temasa geçti ve ona Ora’dan söz etti. Brown Ora’dan New York’a uçmasını istedi, şirketin kurucusu olan Jay-Z ile tanıştı. Aralık 2009’da Ora, ABD’ye vardıktan sonraki 48 saat içinde Roc Nation’la anlaşma imzaladı. Aynı yıl, Jay-Z’nin “Young Forever” için olan videosunda bir kısa görüntüsü oldu. 2010’da, Drake’nin “Over” klibinde göründü. Anlaşmanın ardından, Ora bir albüm kaydetti ve bunu yayınlamak istedi, ancak şirketi buna karşı bir öneride bulundu ve çıkış albümü için başka bir içerik üzerine çalışmaya başladı.